Czas na podróż

Jeden wpis nie czyni bloga… Jednak każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku, a my wyruszamy w podróż szczególną – artystyczną…

Z radością zapraszamy na wernisaż wystawy Jerzego Treita "Podróże w głąb malarstwa", który odbędzie się 12 czerwca 2014 r. o godzinie 20.00 w naszej galerii (II piętro Galerii Wnętrz Domar, ul. Braniborska 14, Wrocław). Na wystawie zostaną pokazane po raz pierwszy najnowsze prace artysty oraz kilka wcześniejszych obrazów i akwareli, które znajdują się w kolekcji Vivid gallery. Wernisaż będzie towarzyszył 6. edycji "Nocy z Designem".

Paryż, Korsyka, Antibes, Dunajec – to tytuły najnowszych prac – miejsca zapisane w intymnym dzienniku podróży. Lecz nie fizyczne położenie tych miejsc jest kluczem według którego śledzimy ową podróż. Kierunek jest jeden i prowadzi do wnętrza a drogowskazem są emocje – nasycone i intensywne jak kolory, tak charakterystyczne dla malarstwa Jerzego Treita. Czy warto jednak szukać celu tej wędrówki? Czy raczej poprzestać na zanurzeniu w wibrującej od barw i zmysłowości przestrzeni i zatrzymać pod powiekami obraz migdałowego spojrzenia kobiety lub aktu uchwyconego w ułamku chwili?

Malarstwo Jerzego Treita (ur. 1969 r.) operujące pełnymi energii płaszczyznami koloru i świetną kreską trafiło do kolekcji prywatnych na całym świecie. Prezentowane było na wielu wystawach w Polsce i we Francji – artysta dzieli czas między oba kraje. Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę komputerową i rzeźbę. Projektuje przedmioty sztuki użytkowej i czerpie swój autorski papier. Jest blogerem, felietonistą i poetą. W zeszłym roku opublikował swoją pierwszą książkę pt. "Zapach cynamonu w pomarańczowej farbie", poetyckie impresje na temat sztuki ilustrowane rysunkami artysty.

Tę właśnie książkę z autografem autora będzie można zdobyć podczas wernisażu, na który jeszcze raz serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *