Geometrycznie we wnętrzach

Motywy geometryczne we wnętrzach wydają się w tym roku szczególnie atrakcyjnym trendem, choć znamy je przecież od dawna i z wielu rozmaitych stylizacji.

Pojawiały się w aranżacjach będących odświeżonym powiewem lat sześćdziesiatych i w czarno-białych wzorach dodatków we wnętrzach w stylu skandynawskim. Zwracały uwagę w salonach o klasycznym wystroju, gdzie jeden geometryczny akcent pomagał nadać całości wyrazisty charakter. Proste, nowoczesne wnętrza również od zawsze kochają geometrię.

blog1-1

Teraz pasy, romby, zygzaki i trójkaty w dowolnych konfiguracjach znaleźć można wszędzie: na dywanach, posadzkach, tkaninach, poduszkach, tapetach oraz w kształtach mebli i akcesoriów. Dodają wnętrzom dynamiki i wyrazu, wzmacniając tak poszukiwaną prostotę, naturalność i ład.

Mogą jednak zdominować pomieszczenie i w efekcie męczyć. Aby tego uniknąć, warto ocenić wielkość wnętrza pod kątem tego, czy optycznie pomieści duże, dynamiczne wzory. Motywy geometryczne możemy wprowadzać stopniowo, zaczynając od mniej rzucających się w oczy dodatków. Dla odważniejszych dekoracji, szczególnie w kontrastowych kolorach zadbajmy o stonowane, jednolite tło. Można również pomysleć o przeboju tego sezonu, czyli motywach geometrycznych w pastelowej, delikatnej kolorystyce. To dobry pomysł na wnętrza, w których zależy nam na romantycznej atmosferze. Tak, geometria i romantyzm mogą żyć w zgodzie! Do wyboru także połączenie dwóch hitów, czyli tonacji pastelowej i neonowej.

blog2-2

Jeśli pokusimy się o zestawienie wzorów geometrycznych z innymi deseniami warto dopilnować spójnej kolorystyki, która sprawi, że kompozycja będzie harmonijna i oryginalna.

blog3-3

I chyba najistotniejsza kwestia w przypadku aranżacji wnętrz wzorami geometrycznymi. Dodatki z takimi motywami nie lubią samotności. Dlatego jedna poduszka w trójkąty, choć będzie rzucać się w oczy, nie stworzy atmosfery, o którą nam chodzi. By ją osiagnąć, należy dobrać kilka elementów – konsekwentnie i w zrównoważony sposób. Idealnie, jeśli choć jednym z nich będzie dzieło sztuki. Wybraliśmy kilka propozycji z oferty Vivid gallery, które świetnie wpisują się w geometryczny trend w aranżacji wnętrz.

blog4-4

Sergiusz Powałka – Maszt

olej na płótnie, 190×100 cmblog5-5

Glasseria – Misa szklana Dark Alliance

szkło stopione w technice fusingu

blog9-9

Marek Ejsmond-Ślusarczyk – Stosunki przestrzenne

akryl na płótnie, 75 x 150 cm

Źródła zdjęć: 1. bloglovin.com 2. etsy.com 3. bloglovin.com 4. Nella Vetrina 5. bloglovin.com 6. by-bak.blogspot.dk 7. decodore.pl 8. katehume.com 9. brit.com 10. caesar.it

 

1 Comment / Add your own comment below

  1. Fajny wpis, lubię proste geometryczne wzory, ciekawy pomysł z zestawieniem wnetrz z obrazami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *