Miejskie rozmowy z Rafałem Dalkiem

Serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa Rafała Dalka pt. “Miejskie rozmowy”, która towarzyszy siódmej edycji Nocy z Designem w Galerii Wnętrz Domar we Wrocławiu.

18 czerwca 2015 r. w trakcie Nocy z Designem zapraszamy na parter do Galeria Cafe, gdzie dokładnie o 20.45 w obecności autora oficjalnie otworzymy wystawę. Jej kontynuacją będzie ekspozycja w naszej galerii na 2 piętrze.

Zaprezentowane na wystawie obrazy Rafała Dalka to sceny miejskie i pejzaże, często na pograniczu geometrycznej abstrakcji. Ulubionym motywem artysty są stojący lub przechodzący obok siebie ludzie. Przedstawienie jednostki w tłumie z reguły sugeruje sytuację alienacji. Bohaterowie obrazów Rafała Dalka również są ukazani w sytuacjach wyobcowania, ale tu, skryci pod parasolami lub za ekranami swoich telefonów, wyłączają się z otoczenia na własne życzenie. Zaprzątnięci własnymi sprawami mijają się bez słowa. Tytuł wystawy – “Miejskie rozmowy” ma więc nieco refleksyjny wydźwięk, a mocna kolorystyka i wyrazista faktura prac sprawiają, że cisza ta jest wręcz namacalna.

Rafał Dalek (ur. 1973 r.) studiował na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Obronił dyplom w Katedrze Malarstwa pod kierunkiem prof. Marka Jakubka oraz dyplom w zakresie projektowania architektury wnętrz. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Zajmuje się malarstwem, projektowaniem wnętrz i mebli.

Otwarcie wystawy będzie miłą okazją do rozmowy z Rafałem Dalkiem, który będzie z nami tego wieczoru.

Gorąco polecamy!

pageDalek

Zapraszamy także do warszawskiej restauracji Varso Vie (Plac Konstytucji 2), gdzie można obejrzeć więcej prac Rafała Dalka.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *