Nowoczesne obrazy z VIVID

Nieodzownym elementem nowocześnie urządzonego domu jest obecna w nim sztuka.

Więcej niż aranżacja

Architektura i wystrój wnętrz są dziś pojmowane bardzo szeroko, szerzej niż tylko aranżacja pomieszczenia. To cała filozofia stylu, w jakim pragnie się utrzymać dom czy mieszkanie. Wybrane podczas urządzania wnętrz meble, ich kształty i kolory oraz nowoczesne obrazy i rzeźby mają odzwierciedlać osobowość mieszkańców czy użytkowników pomieszczeń, dlatego warto decydować się na takie rozwiązania, które zapewnią komfort w tej sferze .

Nowoczesne obrazy

Wielką popularnością cieszą się nowoczesne trendy w wystroju. Proste, geometryczne kształty, jaskrawe kolory albo wszechobecna biel, a przede wszystkim nowoczesne obrazy i rzeźby pojawiają się we wnętrzach coraz częściej. Taki wystrój wymaga jednak pewnej odwagi w niekonwencjonalnym podejściu do urządzania domu. Warto jednak spróbować, ponieważ przy konsekwentnym doborze kolejnych elementów możesz osiagnąć fantastyczny efekt.
Jeżeli chcesz, aby pomieszczenie było nowoczesne, ale zarazem odwoływało się do klasycznego wystroju, nie sprawiając przy tym wrażenia eklektyzmu, połącz innowacyjne formy z tradycyjnymi materiałami lub kolorami. Ciepłe drewno, skóry w naturalnych kolorach, ale w niecodziennych kształtach pomogą uzyskać taki efekt.
Dobrym rozwiązaniem, które umożliwi wprowadzanie nowoczesnego wystroju jest inwestycja w nowoczesne obrazy, bądź rzeźby. We wnętrzu, w zależności od jego charakteru, mogą stanowić podwójną funkcję. Albo będą dopełnieniem nowoczesnego wystroju, albo przełamią ten tradycyjny, wprowadzając świeżość i nową jakość do wnętrza.

Zacznij od galerii

Poszukując nowoczesnych obrazów czy grafik, warto zacząć od profesjonalnej galerii, takiej jak Vivid gallery, gdzie możesz obejrzeć prace współczesnych artystów. Galeria oferuje pomoc przy aranżacji wnętrz, wykonuje też wizualizacje, dzięki którym wyobrazisz sobie, jak wybrane przez Ciebie dzieło będzie wyglądało w Twoim domu.
Powodem, dla którego warto zajrzeć do galerii sztuki jest również to, że jej pracownicy są w stanie ułatwić podróż przez sztukę współczesną, która odbywa się dużym zakresie bez albumów, podręczników i leksykonów. Współczesna sztuka jest odbiciem nieustannie przeobrażającego się świata. Nowoczesne obrazy i rzeźby wciąż powstają, trendy się zmieniają, dlatego pomoc kogoś, kto doskonale się w nich odnajduje jest nieoceniona. Ponadto taki właśnie nowoczesny obraz wymaga odpowiedniej oprawy w ramy, w czym również pomoże galeria.
Nie jest łatwo zdecydować się na konkretne dzieło. Tak “oswojone” dzieła sztuki, jak realistyczne przedstawienia martwych natur lub pejzaże nie sprawiają problemu w odbiorze, więc bez trudu znajdzie się takie, który wydaje się pasować do charakteru wnętrza. Warto jednak zastanowić się, czy taki krok w stronę tradycji to dobry wybór. Nowoczesne obrazy to zawsze zagadka pełna metafor, czasem kształtów, które trudno jednoznacznie odczytać. Wnoszą do wnętrza świeżość i wieloznaczność.
Ciekawe są prace wrocławskiej artystki Agaty Kosmali. Zestawienie przenikających się plam koloru z formami geometrycznymi buduje napięcie pomiędzy dwuwymiarowością płótna a stworzoną przez artystkę iluzją przestrzeni. W pracach wykorzystano płatki złota i srebra, dzięki którym obrazy “żyją” i nieustannie się zmieniają w zależności od pory dnia, oświetlenia czy barw w ich otoczeniu.nowoczesne obrazy
Inne formy pokazuje Rafał Dalek. Jego malarstwo przywołuje na myśl sielskie obrazy Sisleya, ale w nowoczesnym, oryginalnym stylu. Zresztą, sam malarz ma niejedno oblicze. Tworzy nie tylko takie kojące obrazy, w jego portfolio znaleźć można także malarstwo niepokojące, gdzie barwy są ciemne a twarze postaci wręcz przerażające. Kiedy wydaje się, że już poznaliśmy twórcę, okazuje się, że wśród namalowanych przez niego dzieł są też nowoczesne obrazy przedstawiające portrety ikon XX wieku – Marilyn Monroe, czy Elvisa.

nowoczesne obrazy
Twórcy współcześni nieustannie zaskakują swoich odbiorców. W definicję sztuki współczesnej wpisane jest zdumienie, dlatego pozostaje ona dla nas tak świeża i inspirująca.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *